Strona główna

Kącik
kucharza

Smaczne i zdrowe
przepisy kulinarne

Chcesz zostać ambasadorem MukoLife?

Słodkie, słone, chrupiące, rozpływające się w ustach… Jedzenie zapewnia nam paletę smaków i doznań. Są smaki, które kojarzą nam się z dzieciństwem, inne z niedzielnymi obiadami u babci a jeszcze inne z pierwszą randką. Łączy je to, że zazwyczaj są to skojarzenia pozytywne. To je zapamiętujemy i do nich staramy się powracać. Przygotowanie posiłku może być również pomysłem na fantastycznie spędzony czas z przyjaciółmi, rodzeństwem czy rodziną. Wspólne zabawy, śmiech, rozmowy, plotki przy zagniataniu ciasta lub krojeniu owoców do deseru to momenty zapomnienia, emocjonalnego odpoczynku i relaksu. Po etapie przygotowań przychodzi czas na degustację przy wspólnym stole – zasłużoną nagrodę po kuchennych bojach.

Gotowanie dla bliskich to więcej niż konieczność zaspokojenia głodu – to symbol okazywania uczuć. Gotując dla innej osoby, mówimy: kocham Cię, dbam o Ciebie, troszczę się, chcę dać Ci wszystko, co najlepsze. Dobrze przygotowany posiłek będzie nie tylko smaczny, ale da siłę, zdrowie, energię do zmagania się z codziennymi przeciwnościami losu. Aby tak się stało, jego składniki muszą być odpowiednio dobrane, zbilansowane, powinny zawierać adekwatną do wieku i stanu zdrowa wartość odżywczą.

O tym, jak powinien wyglądać właściwie zbilansowany posiłek możecie poczytać tutaj. Opierając się na tej wiedzy zapraszamy Was do wypróbowania poniższych przepisów. Mamy nadzieję, że będą one dla Was inspiracją, wprowadzą nowe, smaczne urozmaicenie codziennego menu a przy okazją dadzą możliwość rozwijania talentu kulinarnego.Przy każdym przepisie znajdziecie również informacje na temat wartości odżywczych zawartych w daniu. Przygotowała je dla nas dr Monika Mielus, dietetyk pracująca w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Nasze przepisy

Partnerzy strony

Nota prawna

Regulamin

+

-